RSS
 

Money makes the World go round

25 maj

"Largo Winch", w reżyserii Jerome’a Sallego, to całkiem niezły film akcji, ukazujący świat nieczystych zagrań ludzi z branży biznesowej.

Opowiada historię młodego dziedzica ogromej fortuny, który znajduje się w dość trudnej sytuacji. Po nagłej śmierci ojca, musi przejąć dowodzenie jego multimilionową firmą. Sęk tkwi w tym, że ktoś próbuje mu to zadanie uniemożliwić, czyhając na jego życie.

Główna intryga dotyczy jednak tego KTO przejmie władzę nad korporacją Wincha. W ogromnej mierze jest to więc "thriller korporacyjny", ukazujący małe gierki, w które pogrywają osoby zainteresowane przejęciem lwiej części udziałów firmy. Dopiero na drugim miejscu jest to czyste kino akcji, przepełnione strzelaninami, bójkami, pościgami i innymi tego typu "bajerami", wypełniającymi obrazy tego gatunku.


Trzeba jednak przyznać, że sekwencje akcji są tutaj całkiem zgrabnie pokazane i dobrze skoordynowane. Również zdjęcia, przedstawiające wiele pięknych krajobrazów różnych zakątków świata, w tym m.in. dzielnic Hong-Kongu, czy pięknych wybrzeży Chorwacji, są bardzo ładnie ukazane.
Aktorstwo też jest na dobrym poziomie. Bohaterowie grani przez Tomera Sisley’a, Kirtstin Scott Thomas, czy Karla Rodena, są ciekawi, aczkolwiek nie posiadający zbytniej "głębi psychologicznej". Ot, spełniają swoją rolę względem fabuły, wypadając przy tym przekonująco.

Ogólnie rzecz ujmując – "Largo Winch" jest całkiem przyzwoitym filmem, który nie nudzi. Nie jest jednak obrazem wbijającym w fotel, czy głęboko zapadającym w pamięć. Jest raczej sprawnie opowiedzianą historią akcji, która przysparza kilku pozytywnych wrażeń podczas trwania projekcji. Po jej skończeniu jednak dość szybko wylatuje z głowy.
Także ani nie będę mocno zachęcał, ani odradzał ewentualnego seansu.

Na zakończenie chciałem podzielić się jeszcze kilkoma dodatkowymi informacjami.
Ciekawy jest fakt, że film powstał na podstawie belgijskiego komiksu(!) o tym samym tytule. W latach 2001-2003 emitowany był natomiast serial sensacyjny opowiadający o przygodach Largo. Cieszył się on dość umiarkowaną popularnością, dlatego powstały zaledwie dwie serie przygód tego bohatera. (Swoją drogą "Largo" emitowany jest obecnie przez stację AXN, z tego co zauważyłem w programie telewizyjnym).

Dodatkowo wiadomo już, że powstanie sequel filmu. W obsadzie, oprócz samego Tomera Sisley’a, pojawić się mają: Sharon Stone oraz… Weronika Rosati. "Mieszanka wybuchowa", możnaby w skrócie powiedzieć. Film ma wejść na ekrany na początku 2011 roku, co daje mi jeszcze chwilę do namysłu w sprawie kontynuacji mojej przygody z opowieścią o dziedzicu ogromnej fortuny.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Movies

 

Tags:

Dodaj komentarz

 

 
 

  • RSS