RSS
 

Finally Finding Lost #8

14 cze

Episode 12 "Everybody loves Hugo


"Nothing’s Irreversible" timeline, czyli 815 ląduje w LA.
Hurley jest człowiekiem sukcesu. Ale nie ma w swoim życiu "drugiej połówki". Aż do chwili, gdy spotyka… Libby(!)
Libby jest pacjentką szpitala psychiatrycznego Santa Rosa i ewidentnie pamięta Wyspowe wydarzenia. Próbuje je przekazań Hurley’owi i z końcem odcinka, udaje jej się to. W momencie, gdy ich usta spotykają się podczas pocałunku na plaży, na "randce, której nigdy nie mieliśmy", Hurley wszystko sobie przypomina. A wszystko to pod czujnym okiem Desmonda, który podpowiedział Hurley’owi, by pogadał z Libby.

+ Czy to oznacza, że oni nie wyjaśnią nam już czemu w ogóle Hurley i Libby pierwotnie trafili do psychiatryka? A może już to zrobili kiedyś, tylko ja już wcale tego nie pamiętam?
+ Dr. Chang wręczał nagrodę Hurley’owi jako "Człowiekowi Roku", przyznawaną przez Muzeum(!) Historii Naturalnej Golden State
+ Doktor Libby to był ten sam doktor, który opiekował się Hurleyem podczas jego pobytu w szpitalu.

"It didn’t work" timeline, czyli nadal jesteśmy na Wyspie. (a.k.a "Bizzaro alternate universe")
1. Pojawia się Michael i mówi Hurleyowi, żeby powstrzymał plan Illany i reszty, którzy chcą wysadzić samolot, żeby nie dopuścić do użycia go przez Bezimiennego do opuszczenia Wyspy. Hurley go słucha, i dlatego wysadza Black Rock – jedyne miejsce, gdzie można dostać dynamit.
2. Hurley chce pogadać z "Lockiem". I pod koniec odcinka razem z Jackiem, Sun i Lapidusem trafiają do jego obozu. Richard z Milesem i Benem poszli po inne materiały wybuchowe, żeby jednak wprowadzić plan wysadzenia samolotu w życie.
3. Bezimienny pokazuje porwanemu przez Sayid’a Desmondowi "bardzo starą studnię", która została zbudowana, gdyż ludzie "chcieli poznać odpowiedzi", bo "w takich miejscach jak to wariowały kompasy" (przez elektromagnetyzm? Albo inne Donkey Wheels, jak zauważyła Billie?). Ale to chyba nie jest aż tak ważne. Ważniejsze, że… Bezimenny wrzuca Desmonda do tej studni.
4. Desmond wraz z "Lockiem" widzi młodego chłopca o blond włosach (Jacoba?) – tego samego, którego widział już Sawyer podczas wyprawy z "Lockiem".


5. Wyjaśnili Szepty(!!) – Głosy pochodzą od tych, którzy "nie mogą opuścić Wyspy, przez to co zrobili". Czyli zgodnie z fanowską teorią Wyspy jako Czyścca, która już dawno temu ujrzała światło dzienne.
Plus Michael mówi: "jak spotkasz kiedyś Libby, powiedz jej, że mi przykro", co wskazywałoby, że ona mogła się wydostać, bo nie zrobiła tak strasznych rzeczy, jak Mike.
Tylko czemu Michael nie mógł się zastrzelić w czwartym sezonie?! Czy on też był Kandydatem? To mnie teraz bardziej intryguje. ;)
+ Ktoś u Billie zastanawiał się czemu Szepty pojawiały się zawsze, kiedy pojawiali się Inni? Czyzby dlatego, że były to osoby zabite przez tych Innych, a teraz "poszukują zemsty"? I dlatego nie mogą "move on"?

Punkt szósty wspólny dla obu rzeczywistości:
6. Czemu Desmond w alt-reality potrącił Locke’a samochodem?! Czy dlatego, że Bezimienny w ciele Johna wrzucił go do studni? I to była taka zemsta? A może chciał, by Jack mógł go naprawić, kiedy ten trafi do jego szpitala?! A przez to sprawić, że Locke i Jack też sobie przypomną "naszą" wersję rzeczywistości?

Aha – i jeszcze:
7. Jack targany winą po śmierci Juliette podąża za rozkazami Hurley’a, a nie przejmuje przywództwa, gdyż "I can never fix it!" i "Maybe I should let go? Listen to other people?" 
8. Illana wybucha(!) razem z laskami dynamitu, które trzymała w torbie na ramię. No cóż – skoro do tej samej torby wpycha się też inne rzeczy i nie uważa przy jej stawianiu, to czemu się dziwić? :P
A na poważnie – czy coś z tego wynika dla naszych Kandydatów, że ich "pani ochroniarz" nie żyje? Trudno powiedzieć.

Ogólnie rzecz biorąc odcinek niezły, aczkolwiek nie wybuchowy (mimo dwóch dość sporych eksplozji). ;)
Zobaczymy co twórcy szykują w kolejnych odsłonach.


Episode 13 "The Last Recruit"
Wiem, że się powtórzę, ale… W trzech słowach: Naprawdę fajny odcinek. :)
Szalenie przyjemnie się go oglądało. Mimo, że nie przyniósł góry odpowiedzi i niejako zaznaczył, że wcale nie musimy ich wszystkich dostać. No, ale… i tak było czadowo! :)

"Nothing’s Irreversible" timeline, czyli 815 ląduje w L.A
1. Postrzelona Sun i potrącony John trafiają do tego samego szpitala.Sun i dziecku ostatecznie nic się nie stało. John przed końcem odcinka trafił dopiero na stół operacyjny, a jego operację prowadzić będzie oczywyiście Jack Shephard.Czyli wszystko idzie zgodnie z planem. ;)
Aha – Sun rozpoznaje Johna(!), gdy razem podjeżdżają do szpitala.
Sądzę, że prawdziwe jest zdanie Billie, stwierdzające, że jej też powróciła pamięć Wyspowa, po tym jak o mało nie zginęła. (Czyli tak jak Charlie wcześniej!)
2. Desmond kieruje Claire do biura prawniczego zamiast do agencji adopcyjnej, a tam Illana(!), która w alt-reality jest prawniczką, zajmującą się sprawą testamentu Christiana Shepharda(!!), przedstawia ją Jackowi i Davidowi (synowi Jacka).
3. Kate po tym jak została złapana przez Sawyera, siedzi teraz na jego posterunku. A on zauważa, że chyba "ktoś chciał żebyśmy się spotkali".
4. Miles i Sawyer aresztują Sayida.

"It didn’t work" timeline, czyli nadal jesteśmy na Wyspie.
1. Bezimienny przyznał się, że to on był w ciele Christiana Shepharda(!), gdy Jack go zobaczył na początku pierwszego sezonu. Co oznacza też, że to on był w "chatce Jacoba", otoczonej popiołem. Wszystko pięknie się układa! :)
2. Desmond siedzi w studni, do której wrzucił go Locke. Pomijając fakt, że to zaskakujące, że przeżył upadek do tak płytkiego zbiornika, warto powiedzieć, że Des ma małą pogawędkę z Sayidem, który został tam wysłany, by go zabić. I wszystko wskazuje na to, że proste zdanie: "Co jej (Nadyii) powiesz, jeśli Cię spyta, co zrobiłeś, żeby z nią znów być?" przywróciło Sayidowi rozum i że pomógł on Desmondowi.
3. Powraca kwestia: "Możesz go zabić (Bezimiennego) tylko wtedy, gdy zrobisz to zanim(!!) się do Ciebie odezwie". Wymieniam ją, bo chyba wcześniej o niej nie pisałem, a bardzo możliwa, że okaże się ona dość przydatna. ;)
4. Sawyer, Kate, Sun, Hurley, Lapidus i Claire(!) znajdują się teraz na Wyspie Hydra, przy bazie Widmore’a, po tym jak ukradli łódkę, którą chciał wykorzystać Bezimienny.

Claire poszła z nimi, po tym jak przekonała ją do tego Kate. Czyli chyba jest jakiś sposób, by wyrwać tych "porwanych"/"taken" z mocy Bezimiennego. Przynajmniej wszystko na to teraz wskazuje.
5. Sun i Jin wreszcie się spotykają! :)
6. Jack wyskoczył z łodzi, którą razem z wyżej wymienioną grupą płynął, gdyż: "Skoro on (Bezimienny) chce, żebyśmy opuścili Wyspę, to może obawia się tego co się stanie, jeśli tego nie zrobimy?" Pod koniec odcinka Jack natrafia właśnie na Bezimiennego i jego grupę, dokładnie w momencie, gdy ekipa Widmore’a bombarduje plażę, na której stoją. A odcinek kończy się zdaniem Faceta w Czerni: "Teraz jesteś ze mną", skierowanym wprost do Jacka. Także nice! ;)

Po więcej uwag odsyłam do Billie i na Lostopedię. (Tak dla odmiany :P)

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii TV Shows

 

Tags: ,

Dodaj komentarz

 

 
 

  • RSS