RSS
 

Student Life

25 lip

Film "Accepted" w reżyserii Steve‘a Pinka, to wyjątkowo lekkostrawna i bardzo zabawna komedia, opowiadająca o tym jak chłopak, który nie dostał się do żadnego collegu, postanawia… stworzyć własną placówkę.

Początkowo uniwesytet South Hampton Institute of Technology (akronim: S.H.I.T) ma slużyć jedynie czwórce przyjaciół, którzy z różnych powodów nie dostali się do wymarzonych szkół. Szybko jednak okazuje się, że takich jak oni, jest dużo więcej, więc nowo powstały kampus dość szybko zapełni się "studencką bracią", gotową poznawać uroki swojego nowego życia.

Pomysł jest wyjątkowo ciekawy i jak się okazało – wyjątkowo udany. Film jest bowiem bardzo zabawny, sprawnie nakręcony, dobrze zagrany, a przy okazji przysparzający wielu pozytywnych emocji.

Duża w tym zasługa ciekawego scenariusza, przepełnionego wieloma śmiesznymi sytuacjami, niezłymi dowcipami słownymi, jak również fajnymi wzorcami oddolnego organizowania się ludzi, którzy zwyczajnie chcą się czegoś nowego dowiedzieć.

Na pozytywny odbiór obrazu wpływ ma także dobry dobór obsady. Na ekranie możemy oglądać Justina Longa, Jonah Hilla, Blake Lively, czy Lewisa Blacka. Wszyscy aktorzy dobrze sobie radzą i przyjemnie się ich ogląda.
Epizodyczne role też są całkiem niezłe. Trzeba przyznać, że wśród studentów są całkiem ciekawe osobistości.

Od strony muzycznej też jest nieźle, choć nie powalająco. W ogromnej mierze panują tu rockowe klimaty, z domieszką hip-hopowych kawałków. Jest tu zarówno Modest Mouse, Green Day, The Hives, czy The Chemical Brothers, jak również cover pięknego utworu Beatlesów – "Eleanor Rigby". Soundtrack do usłyszenia tutaj.

Ogólnie rzecz ujmując – pomysł i wykonanie wyszły naprawdę nieźle. Także ja zdecydowanie jestem na tak! :D

 
1 komentarz

Napisane przez w kategorii Movies

 

Tags:

Dodaj komentarz

 

 
  1. Tom Braider

    26 lipca 2010 o 15:54

    Oglądałem już jakiś czas temu i przyznam, że mi się podobało. Jest to jeden z tych filmów, w których nie oczekuje się cudów, a zwykłego odpoczynku dla mózgu i pod tym względem spisuje się świetnie. Lekki i przyjemny.

     
 

  • RSS