RSS
 

Love Me

06 gru

"Get Over It!" to dobry młodzieżowy film komediowy, który opowiada historię chłopaka, nie potrafiącego pozbierać się po rozstaniu z dziewczyną.

Berke postanawia odzyskać względy ukochanej, dlatego ucieka się do różnych środków, by tego dokonać. Jednym z nich jest zapisanie się do szkolnego koła teatralnego, które ma na afiszu sztukę Shakespeare’a "Sen Nocy Letniej". Historia przedstawiona w sztuce bardzo przypomina to, co dzieje się w życiu Berke’a, dlatego łatwo mu wejść w rolę.
Droga do serca ukochanej nie będzie jednak tak łatwa, jak się Berke’owi pierwotnie zdawało. Chłopak będzie musiał pokonać wiele przeciwności losu, by osiągnąć swój cel. Czy mu się uda?! Zaskakująco – odpowiedź nie jest oczywista.

Film jest przyjemny w odbiorze, gdyż dużo tu zabawnych scen, czy ciekawych zabiegów estetycznych. W szczególności dobrze wypadają fragmenty dziejące się w świecie stworzonym przez Williama Shakespeare’a, czy samo szkolne przedstawienie. Zestawienie współczesnego języka z realiami świata stworzonego przez brytyjskiego dramaturga daje bowiem bardzo ciekawe efekty.
Mimo, że pojawia się tu trochę głupiego humoru, w stylu tych "poniżej pasa", twórcom udaje się nie przekroczyć granicy dobrego smaku, co często zdarzało się w innych komediach dla nastolatków, stworzonych w tamtym czasie, (na przełomie wieków). Więcej jest tutaj dowcipów na przyzwoitym poziomie, które choć nie sprawią, że będziemy głośno wybuchać śmiechem, to na pewno przyczynią się do polepszenia naszego samopoczucia.

Aktorstwo jest na przyzwoitym poziomie. Mimo, że bohaterowie zarysowani są grubą kreską, dobrze ogląda się ich na ekranie, a ich historia interesuje widza.
W obsadzie znaleźli się: Ben Foster, Kirsten Dunst, Shane West, Colin Hanks, Martin Short, Mellisa Sagemiller oraz Sisqó. Wszyscy dobrze wypadają jako nieco przerysowane postaci, które grają, nadając im dużą dozę realności. Łatwo ich polubić i wczuć się w ich historię.

Muzyka jest dobra. Pojawia się tu wiele oryginalnych utworów w wykonaniu samych członków obsady. Warto przede wszystkim zwócić uwagę na Kirsten Dunst i Shane’a Westa, którzy naprawdę nieźle śpiewają. Dobrze słucha się ich wykonań:"Dream of me", czy "Allison". W filmie pojawia się kilka wersji tego drugiego utworu, pochodzącego z repertuaru Elvisa Costello. Jest to przyjemna popowa ballada, która doskonale wpasowuje się w klimat filmu. Na uwagę zasługuje także piosenka: "Love will keep us together", w wykonaniu Captain and Tenille, która pojawia się w dynamicznej sekwencji początkowej. To, co dzieje się na ekranie w pierwszych scenach obrazu, podczas napisów początkowych, jest ciekawie pomyślane i wygląda nad wyraz dobrze.

"Get Over It!" to przyjemna komedia, która przysparza widzowi wielu pozytywnych wrażeń. Wyróżnia się na tle innych komedii młodzieżowych, gdyż nie epatuje dużą ilością obrzydliwych scen i posiada wiarygodnych bohaterów, którzy mogliby istnieć naprawdę. Film jest zwyczajnie sympatyczny i dający się lubić. Choć nie zostaje na długo w pamięci, zasługuje na notę 6/10. Do obejrzenia obrazu Tommy’ego O’Havera zachęcam w szczególności osoby poszukujące przyzwoitego filmu młodzieżowego.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Movies

 

Tags:

Dodaj komentarz

 

 
 

  • RSS