RSS
 

Ladies and Gentlemen, I present to you: the band Imagine Dragons

24 wrz

Chciałem przedstawić Wam moje najnowsze odkrycie muzyczne – amerykański zespół Imagine Dragons. Na dodatek w momencie, który zdecydowanie należy do nich. Na początku roku wydali (popularną) EPkę. W maju ich utwór pobrzmiewał w „Gossip Girl”. W czerwcu kawałek „Radioactive” trafił na mojego bloga. Dwa tygodnie temu wydali debiutancki album (który od razu trafił na #1 sprzedaży iTunesa). Ostatnio dostali się też na muzyczną playlistę serialu „Glee”. Ogólnie rzecz biorąc – mają dobrą passę.

I bardzo dobrze!

Imagine Dragons grają melodyjny pop, zmieszany z alternatywnym rockiem, gitarowymi brzmieniami, z dodatkiem elektroniki, instrumentów smyczkowych oraz ciekawym wokalem, przypominającym swoim tembrem kilku innych wykonawców. Na dodatek to trochę miks różnorodnych artystów. Każda piosenka budzi skojarzenia z dokonaniami innych zespołów. Da się tu odnaleźć dźwięki i muzyczne tropy przywodzące na myśl dokonania: (m.in) Kings of Leon, Coldplay, The Killers, OneRepublic, a momentami nawet Modest Mouse, 3OH!3, czy… Eminema. W tym braku stricte pojętej oryginalności i podobieństwie dźwiękowym do kilku grup, tkwi chyba siła zespołu. Dostajemy nowe utwory, ale podobne stylistycznie do innych kawałków, które znamy i lubimy, dlatego tak łatwo jest polubić też te nowe. Muzykę Amerykanów można po prostu określić jako: energetyczną, optymistyczną, przyjemną, wakacyjną.

Polubiłem ich już od czasu „Radioactive”, ale to kawałkami „Tiptoe” i „Bleeding Out” kupili mnie w 100%. Bardzo przyjemne granie, które obecnie niezmiernie mi się podoba.  Nie wiem czy tak będzie już zawsze, ale sądzę, że jest na to bardzo duża szansa. Bądź co bądź – wszystkich poprzednich artystów, których prezentowałem w tej serii, nadal słucham, lubię i cenię. Sądzę, że z Imagine Dragons będzie podobnie. Także polecam! :)

Dość gadania, czas przejść do słuchania. ;)

Enjoy!

 

 

 

 

 

Zaspół do odnalezienia na: Facebooku, MyspaceTwitterze oraz oficjalnej stronie.

 

PS. Kilka dni temu zespół ogłosił trasę po Europie. Najbliższy przystanek – Berlin, 3 listopada. Ktoś chce się wybrać? :)

PS2. A jakie są Wasze najnowsze odkrycia muzyczne?!

 
Komentarze (3)

Napisane przez w kategorii Music

 

Tags: ,

Dodaj komentarz

 

 
 1. ~quentinho

  25 września 2012 o 14:07

  Zatem myślę, że Black Messiah i Ragnaroek Ci się nie spodobają :D

   
  • ~Kaczy

   25 września 2012 o 16:00

   Aż sprawdzę w wolnej chwili! :D

    
 2. ~Lekcje gry

  28 września 2012 o 14:09

  Interesująca kapela, muszę przyznać :) Dzięki za ciekawe odkrycie, którym się podzieliłeś :D

   
 

 • RSS