RSS
 

Porąbani

04 cze

Tucker and Dale vs. Evil”, czy jak głosi polski tytuł „Porąbani” to czarna komedia o tym, co się dzieje gdy człowiek naogląda się zbyt dużo horrorów i zaczyna dostrzegać zło nawet tam gdzie go tak naprawdę nie ma.

Opowieść świetnie bawiąca się kliszami horroru dostarcza mnóstwa różnorodnych wrażeń. Domek w lesie, przystanek na obskórnej stacji benzynowej, nieciekawi ludzie w okolicy, miejsce, będące już świadkiem masakry na ludziach – wszystko to znajdziecie w tej czarnej komedii, która powinna nieźle Was ubawić, jeżeli tylko wytrzymacie sceny, w których chłopak przypadkiem wpada do maszyny rąbiącej drewno.

Gdy w wyniku niefortunnego zrządzenia losu Tucker i Dale zabierają nieprzytomną młodą dziewczynę do swojego domku w lesie, by pomóc jej w rekonwalescenji, wszyscy jej znajomi obawiają się, że została porwana przez groźnych morderców, którzy zaczną ją torturować. Ich scenariusz jest o tyle wiarygodny, że przecież dokładnie takie rzeczy dzieją się zwykle w horrorach o domkach w lesie. Wywrócenie ram gatunku i ukazanie sprawy z perspektywy „oprawców” przysparza wielu humorystycznych, choć pokręconych i krwawych scen.

Cały film zasadza się na tym prostym pomyśle, a fakt, iż „Jesteśmy tutaj, zajmując się swoimi sprawami, kiedy nagle te wszystkie dzieciaki z collage’u zaczynają zabijać się na terenie mojej posiadłości” przysparza wielu niespodziewanych scen. „Porąbani” to film urokliwy, acz nieco obrzydliwy. Młodszy brat doskonałego „Cabin in the Woods„, który w odmienny sposób bawi się gatunkiem. Fajna sprawa! :)

Mocne 7/10 i nawet nie wiem czy nie <3 przy ocenie. Być może lekko za obrzydliwy na <3, jednak ubawiłem się na nim naprawdę dobrze :)

 
Komentarze (3)

Napisane przez w kategorii Movies

 

Dodaj komentarz

 

 
 1. ~Agus

  10 listopada 2016 o 01:52

  niepowykpiwany

   
 2. ~Ero telefon

  15 listopada 2016 o 01:13

  niepowypłukiwany

   
 3. ~źródło

  29 listopada 2016 o 01:44

  nieprzepowiedzenie

   
 

 • RSS